Proces uzyskiwania kredytu hipotecznego

Kredyt hipoteczny brzmi bardzo kusząco dla każdego, kto posiada zdolność kredytową. W końcu wiadomo, że nie każdemu z łatwością zostanie przydzielony kredyt na zakup domu lub mieszkania, tym bardziej, że pożyczki są dawane w różnych walutach, przez różne banki i na naprawdę zróżnicowanych pod względem atrakcyjności warunkach.

Proces otrzymania kredytu hipotecznego z jednej strony może nie wydawać się niczym skomplikowanym, z drugiej natomiast przyznać trzeba, że osiągnięcie go może równać się z nie lada wyczynem.

Proces udzielania kredytu rozpoczyna się od złożenia wniosku z wybranej dużo wcześniej oferty bankowej. Jeśli obawiamy się o własną zdolność kredytową, warto złożyć zapytanie do kilku placówek bankowych, na przykład w wygodny sposób korzystając z niezobowiązujących wniosków dostępnych w internecie.

Kolejnym punktem jest analiza formalno-prawna wybranej nieruchomości, która dotyczy tak samo rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Nie można zapomnieć o tym, że uzyskanie kredytu zależy przede wszystkim od decyzji banku, który dokładnie rozważa i bada na wiele sposobów (czasami jawnych, a czasami niezrozumiałych dla przeciętnego klienta), o tym jaką kwotę możemy uzyskać, jakiego oprocentowania będziemy musieli się spodziewać, jak i też tego, jak może wyglądać wcześniejsze spłacenie kredytu.

Po wszystkich ustaleniach następuje podpisanie umowy kredytowej jak i też wypłata środków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *