Kredyt konsolidacyjny

Na rynku finansowym pojawiają się każdego miesiąca coraz to nowsze produkty, dzięki którym o wiele łatwiej można funkcjonować każdego dnia. Jedną z takich propozycji jest kredyt konsolidacyjny. Z pewnością w pierwszej chwili po przeczytaniu hasła umieszczonego na reklamie mało kto wie o co chodzi i po co komu taki właśnie kredyt. Jednak zagłębiając się w praktykę takiego kredytu, trzeba przyznać, że takie rozwiązanie może okazać się jednym z najlepszych.

Kredyt konsolidacyjnych to dość nowa oferta, ale jednak oferowana jest już przez wiele banków. Oferta ta jest przede wszystkim skierowana do osób, które w jednym czasie zaciągnęły kilka pożyczek i muszą je w różnych terminach spłacać, jednocześnie pamiętając o wszystkich. Najprościej przedstawiając to kredyt konsolidacyjny został stworzony w celu spłaty zobowiązań zaciągniętych wcześniej przez kredytobiorcę.

Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie dla tych osób, które nie dają rady spłacać dotychczasowych zaciągniętych pożyczek. Bank w tym przypadku sumuje je wszystkie, dzieląc na mniejsze raty i na dłuższy okres spłacania.

W skład kredytu konsolidacyjnego mogą wejść takie obciążenia, jak: kredyty samochodowe, mieszkaniowe, spłaty bieżącego debetu rachunków jak i też zadłużenia na kartach kredytowych.

Koniecznie także musimy wiedzieć o tym, że kredyt konsolidacyjny to nie tylko spłata dotychczasowych rat, ale również innych zobowiązań. To także możliwość sfinansowania jakiegokolwiek innego zakupu dla kredytobiorcy. Samo uzyskanie takiego kredytu nie jest niczym innym jak ubieganiem się o inne kredyty. Dlatego też, aby uzyskać kredyt konsolidacyjny konieczne będzie przygotowanie różnego rodzaju zaświadczeń o dochodach lub też dokumentów dotyczących nieruchomości, które będą stanowić zabezpieczenie dla banku.

Z drugiej strony pamiętać trzeba, że mimo zalet, kredyty konsolidacyjne także mają różnego rodzaju wady. W końcu rozkładanie wszystkich płatności na mniejsze raty, spłacane w dłuższym czasie oznacza konieczność spłacania wyższych odsetek. Dlatego też takie rozwiązanie nie jest dla każdego.

Można sobie zadać pytanie, do kogo kierowany jest taki rodzaj kredytu? Odpowiedź jest bardzo prosta, kredyt konsolidacyjny kierowany jest do tych osób, które nie mają żadnych problemów ze spłacaniem swoich dotychczasowych zobowiązań, ale mają ochotę zmniejszyć ratę lub też wydłużyć czas kredytowania. Jednak pamiętać trzeba, że w każdym takim przypadku, banki sprawdzają, czy dana osoba ma stałe źródło dochodu jak i też w niektórych przypadkach uzyskaniem takiego kredytu jest konieczność posiadania nieruchomości, która stanie się zabezpieczeniem dla banku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *