Kredyt dla nowych firm

Kredyt dla nowych firm to rozwiązanie, które po zdobywaniu dofinansowania, jest najpopularniejszym sposobem do finansowania inwestycji. Niestety ze względu na dość spore ryzyko banku wymaga zazwyczaj (tu wiele zależy od oferty konkretnego banku) zabezpieczenia. Najczęściej w grę wchodzi hipoteka. Można również pod uwagę brać inne zabezpieczenie w postaci cennego przedmiotu.

Kredyt dla nowych firm może być przyznany na okres od kilku do kilkunastu lat. Do jego udzielenia potrzeba właściwie tylko wpisu do działalności gospodarczej, numeru REGON oraz czasami również potwierdzenia nadania numeru NIP. W niektórych bankach dodatkowo analizuje się biznesplan. Jeśli analityk pracujący w banku oceni, że pomysł nie jest dobry, prawdopodobieństwo udzielenia kredytu spada.

Generalnie krąży opinia, trudno oceniać na ile słuszna (każdy przypadek może ją potwierdzić lub nie), że kredyt na start dla firm jest jednym z trudniejszych do osiągnięcia, a sposób ubiegania się o niego skomplikowany. Jedno jest pewne – tam, gdzie to możliwe – lepiej sobie życie ułatwiać niż utrudniać. Korzystając z wygodnych formularzy do wysyłania zapytania, można w wygodny sposób sprawdzić, czy kredyt zostanie nam przyznany, czy nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *