Konta dla firm

Konto firmowe to nie przywilej, ale obowiązek każdego przedsiębiorcy. Szczególnie istotny w przypadku spółek, które muszą w bardzo szczegółowy sposób rozliczać się z wszelkich dochodów i wydatków.

Warto od początku wybrać dobry rachunek, w przyszłości zmiana konta firmowego jest może z technicznego punktu widzenia prosta, jednak tylko z tego. Trzeba bowiem uwzględnić przy tym, że po zmianie konta może się pojawić problem. Nasi klienci, którzy mają nas zapisanych w przelewach stałych mogą mylić się, wysyłając nam pieniądze. To nie koniec trudności. Zmiana rachunku firmowego musi być dodatkowo zgłoszona do wszelkich instytucji państwowych: w tym urząd skarbowy.

By uniknąć całego zamieszania wynikającego ze zmiany rachunku firmowego już po jego wyborze, warto od początku dobrze się zastanowić, wybierając konkretny bank i dane konta firmowe. Refleksja o czasie wystarczy, by być zadowolonym i nie musieć zmieniać zdania. Najważniejsze są koszty prowadzenia rachunku, stałe opłaty wynikające z wykonywaniu przelewów, atutem będą także darmowe przelewy do ZUS i US, ilość i dostępność bezpłatnych bankomatów, oprocentowanie debetu, możliwość skorzystania z innych usług bankowych takich, jak kredyty, lokaty, czy karty kredytowe.

Oczywiście nigdzie nie jest powiedziane, że w tym miejscu, w którym posiadamy konto osobiste, powinniśmy mieć również rachunek firmowy. Konta firmowe możemy założyć gdzie indziej, w takim banku, który przekona nas do swojej oferty najbardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *